Кламер БГ - Новини: Пиронкова не успя да се противопостави на Серина Уилямс

Пиронкова не успя да се противопостави на Серина Уилямс

Свят

|
Четв, 20 Авг 2015г. 16:46ч.

Цветана Пиронкова изигра много добър мач срещу Серина Уилямс, но не успя да се противопостави на световната №1 в тениса като загуби в два сета и отпадна от турнира в Синсинати.

Най-добрата българска тенисистка загуби с 5:7, 3:6 от Уилямс след час и половина игра, но остави добри впечатления.

Пловдивчанката не успя да пробие представителката на домакините нито един път в двубоя, въпреки няколко шанса, докато Уилямс записа 15 аса на сметката си.

Поставената под номер 1 в основната схема американка постигна пробив в 12-ия гейм на първия сет и поведе в резултата.

Във втората част шампионката от 21 турнира от "Големия шлем" Серина Уилямс поведе с 4:3, след което направи нов пробив и след това сервира за спечелване на мача за 90 минути на корта.

Цветана Пиронкова записа четвъртото си поражение в четири срещи с американската тенисистка.

В следващия кръг Уилямс ще се изправи срещу италианката Карин Кнап, която отстрани рускинята Дария Гаврилова след победа с 6:4, 6:1.