Кламер БГ - Новини: Историческо: Мароко изхвърли Португалия и за пръв път отбор от Африка е на полуфинал

България

|
Нед, 11 Дек 2022г. 08:53ч.

Сн. ЕПА/БГНЕС

Отборът на Мароко отстрани фаворита Испания с 1:0 и се класира за полуфиналите на Мондиал 2022 в Катар.

Така за пръв път в историята отбор от Африка достига тази фаза.

За място на финала мароканците ще спорят с Англия или Франция.

В другия полуфинал съперници са Аржентина и Хърватия.

Единственото попадение вкара Ен Несири в 42 минута, който успя да надскочи вратаря Коща и Рубен Диаш и засече центриране.

През второто полувреме в игра влезе и суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо, но и той не помогна на отбора си.

Голяма част от втората част се игра в полето на Мароко, а в края на мача мароканците останаха и с 10 души на терена, но португалците не успяха да изравнят.

В последните минути ветеранът Пепе пропусна много добро положение, което не успя да отиграе добре с глава.