В Карибско море навлезе ударна група на Военноморските сили на САЩ, водена от атомния самолетоносач USS Nimitz, съобщи Южното командване на въоръжените сили на САЩ в социалната мрежа X. Заедно със самолетоносача в региона пристигнаха базираната на него авиационна група Carrier Air Wing 17, разрушителят USS Gridley и снабдителният танкер USNS Patuxent.
https://x.com/southcom/status/2057131106005090406?s=46&t=KrIzmYItBjpdA5orVTUrFw
От командването подчертаха, че тези сили олицетворяват "върха на бойната готовност, ненадминатия обсег на поразяване и стратегическото превъзходство".
mediapool.bg
България | Пет, 22 Май 2026г. 21:54ч. | МВР арестува прокурорския син от Перник