Учените от Българската академия на науките протестират в отворено писмо срещу зачестилите сигнали срещу тях за неспазване на работното време. Според тях "науката е творчески просец", а работата им не може да бъде сведена само до "физическо присъствие в определен часови диапазон". Да спазват учени работно време според тях е също толкова неуместно, колкото за художниците, композиторите и писателите.
mediapool.bg
България | Пет, 22 Май 2026г. 21:54ч. | МВР арестува прокурорския син от Перник